Křídlové vjezdové brány


Křídlové brány vyrábíme individuálně podle skutečných rozměrů popř. stavebních požadavků.

Křídlová brána je klasickým řešením vjezdu do objektů. Užívá se všude tam, kde není boční prostor pro zajíždění brány pojezdové na kolejnici, nebo samonosné. Brány dodáváme v ocelovém provedení s výplní ocelovou, kovanou, dřevěnou, plastovou, nebo bez výplně, v základním nebo finálním nátěru, nástřiku práškovými barvami, či upravenou žárovým zinkováním.

Křídlové brány vyrábíme jednokřídlé a dvoukřídlé. Jednokřídlé brány podstatně omezují využití prostoru nutného pro pohyb křídla.
Dvoukřídlé brány jsou tvořeny kompletem křídel a sloupů. Křídla mohou být souměrná i dělená dle požadavků zákazníka a jsou uchycena pomocí seřizovatelných pantů na nosných sloupech.
Otevírání bran může být ruční nebo automatizované pomocí elektromechanických pohonů, nainstalovaných na křídla a sloupy brány.V případě použití automatického pohonu nelze bránu v žádné poloze ručně otevřít, aretace je provedena automatickým pohonem. V při výpadku el. proudu lze bránu přepnout klíčem do stavu nouzového a tím manuálního ovládání. Bránu poté můžete lehce otevírat a zavírat ručně.

Výhody a nevýhody křídlových bran:

 -jednodušší a levnější stavební příprava

 -téměř 90% stávajících bran lze bez úprav osadit automatickým pohonem

 -otevírání křídel jen do určitých stupňů

 -prostor za bránou nesmí byt do svahu

 -nelze parkovat hned za bránou

 -v zimním období náročnější na pravidelnou údržbu

 -v místě setkání křídel je vhodné mít ve vozovce zabudovaný doraz

 -menší odolnost proti vandalským útokům

 -omezení rozměrů křídla bran z důvodu jejich hmotnosti.