Posuvné brány

Posuvné samonosné brány

Vyrábíme posuvné samonosné brány v rozměrech a provedení podle požadavku zákazníka.

Tato posuvné brány jsou v současné době nejoblíbenějším typem bran pro svoji jednoduchou údržbu a bezproblémový chod. Brány je možno ovládat manuálně a zabezpečit hákovým zámkem nebo automaticky pomocí elektromechanického pohonu, který posouvá bránu přes ozubený hřeben ukotvený k bráně.

Posuvné brány se otevírají posunem do strany mimo vozovku, většinou podél oplocení. Samonosná brána je nesená nad povrchem vozovky na speciálním nosném C profilu, který je ukotven pomocí ložiskových vozíků mimo průjezdný profil vozovky.

Výhody a nevýhody pojezdových posuvných samonosných bran:                            jednoduchá a levná stavební příprava.                                                                           bez údržbový systém (ze všech typů bran jsou samonosné brány s                  nejmenšími nároky na údržbu).                                                                                  nemusí se stavebně zasahovat do vozovky.                                                             parkovaní je možné v těsné blízkosti brány (mimo fotobuňky).                            nevýhodou je delší vzdálenost bočního prostoru pro odsunutí brány, je o cca 1/3 delší než je šířka profilu průjezdu.                                                                                            samonosné brány mají vysokou životnost.

Posuvné brány jsou většinou doplněné automatizační technikou s jednoduchou montáží a snadným a příjemným ovládáním, včetně možnosti doplnění ovládání garážových vrat, nebo jejich spárování.

Samonosná brána Vám zaručí  bezstarostný provoz i v zimním období, protože není nutné čistit pojezdovou dráhu od sněhu a ledu. Při stavbě brány není nutná stavba základu v průjezdu brány pro uchycení vodícího profilu. Jako výplň můžete zvolit mnoho variant, od dřevěných, plastových až  po ocelové.                

Montáž zajišťujeme kompletně, tedy včetně elektro přívodu od rozvaděčů, s případným doplněním proudového chrániče a jističe, a kabelových rozvodů v místě brány.

 

Posuvné brány po kolejnici

Posuvné brány se otevírají posunem do strany mimo vozovku, většinou podél oplocení. Tento typ brány jezdí „po kolejnici“, což je zabetonovaný nebo šroubovaný železný profil s hranou tvořenou úhelníkem (L) profilem, nebo jiným popř. omega profilem.

Výhody a nevýhody kolejnicových (pojezdových) posuvných bran:                                     parkovat je možné v těsné blízkosti brány (mimo fotobuňky)                              vzdálenost bočního prostoru pro odsunutí brány je při použití pohonu pouze o max. 0,5m širší než je šířka profilu průjezdu.                                                                     cenově jsou přijatelnější s porovnáním se samonosnými bránami.                                   musí být provedena stavební příprava v místě průjezdu pro uchycení kolejnice.  zejména v zimním období zařízení a pojezdová kolejnice vyžaduje pravidelnou údržbu.                                                                                                                       hrana koleje v průjezdu je většinou viditelná, a po delším provozním opotřebení koroduje.

Posuvná brána po kolejnici je vhodná do míst, kde není prostor pro křídlovou bránu nebo dostatečný boční prostor pro samonosnou bránu. Jedná se o klasické řešení, kdy brána jezdí po kolejnici instalované buď do, nebo na betonový základ, nebo na již hotový povrch vozovky.

Ovládání brány lze provádět manuálně a zabezpečit hákovým zámkem s vložkou FAB, nebo automaticky pomocí elektromechanického pohonu s ovládáním dálkovými ovladači. Jako výplň můžete zvolit mnoho variant, od dřevěných, plastových až  po ocelové.

Montáž zajišťujeme kompletně, tedy včetně elektro přívodu od rozvaděčů, s případným doplněním proudového chrániče a jističe. a kabelových rozvodů v místě brány.

    Posuvné brány